Gara : Kampionati i Kosovës

Disiplina : Sllallom

Kategoria : Të gjitha Kategoritë

Më : 05/02/2016 – Brod – Dragash

Udhëheqës : Milaim Kelmendi

Sekretar : Emin Dushullovci

Delegat teknik : Bujar Turjaka

 

Shpresat Femra

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 1 Lea Aliu Prishtina Shpresat F 38.73 38.73 0.00 50
2 3 Klara Sefaj Borea Shpresat F 38.76 38.76 +0.03 45
3 2 Eni Heta Prishtina Shpresat F 46.53 46.53 +7.80 40
4 4 Lisa Nura Prishtina Shpresat F 50.39 50.39 +11.66 36

Shpresat Meshkuj

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 5 Lum Spahiu Prishtina Shpresat M 40.00 40.00 0.00 50
2 8 Ajdar Aruni Arxhena Shpresat M 47.94 47.94 +7.94 45
3 9 Eliot Sefaj Borea Shpresat M 57.61 57.61 +17.61 40
4 6 Diar Sadiku Prishtina Shpresat M 1:05.76 1:05.76 +25.76 36

Yllkat 1

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 13 Lirika Deva Prishtina Yllkat 1 31.02 31.02 0.00 50
2 15 Enxhi Sefaj Borea Yllkat 1 33.91 33.91 +2.89 45
3 10 Elena Hoxha Prishtina Yllkat 1 38.31 38.31 +7.29 40
4 14 Ema Sadiku Prishtina Yllkat 1 45.79 45.79 +14.77 36
5 12 Eda Sylejmani Alpi Yllkat 1 49.04 49.04 +18.02 32

Fatosat 1

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 18 Klos Vokshi Prishtina Fatosat 1 32.48 32.48 0.00 50
2 17 Andi Pupovci Alpi Fatosat 1 32.80 32.80 +0.32 45
3 21 Bardh Kryeziu Prishtina Fatosat 1 36.22 36.22 +3.74 40
4 19 Lion Bunjaku Gjakova Fatosat 1 37.40 37.40 +4.92 36
5 16 Eri Vrella Alpi Fatosat 1 40.57 40.57 +8.09 32

Yllkat 2

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 22 Era Deva Prishtina Yllkat 2 30.73 30.73 0.00 50
2 30 Arba Pupovci Alpi Yllkat 2 31.41 31.41 +0.68 45
3 26 Sara Bokshi Gjakova Yllkat 2 35.08 35.08 +4.35 40
4 32 Kiana Kryeziu Prishtina Yllkat 2 35.79 35.79 +5.06 36
5 28 Etna Nura Prishtina Yllkat 2 39.14 39.14 +8.41 32

Fatosat 2

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 33 Vigan Buza Prishtina Fatosat 2 30.06 30.06 0.00 50
2 34 Jon Aliu Prishtina Fatosat 2 33.94 33.94 +3.88 45
3 35 Dren Spahiu Prishtina Fatosat 2 36.77 36.77 +6.71 40
4 44 Art Bojku Alpi Fatosat 2 36.91 36.91 +6.85 36
5 49 Rejan Shasivari Arxhena Fatosat 2 39.88 39.88 +9.82 32
6 42 Olti Vrella Alpi Fatosat 2 43.28 43.28 +13.22 28
7 43 Art Sylejmani Alpi Fatosat 2 43.64 43.64 +13.58 25
38 Gentrit Kelmendi Alpi Fatosat 2 DISK DISK DISK

Pioneret e Reja

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 151 Klea Vrella Alpi Pioneret e Reja 50.54 50.54 0.00 50
2 52 Klea Rudi Gjakova Pioneret e Reja 51.12 51.12 +0.58 45
3 50 Era Shala Prishtina Pioneret e Reja 55.13 55.13 +4.59 40

Pionerët e Rinj

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 59 Dhurim Zhuri Prishtina Pionerët e Rinj 40.57 40.57 0.00 50
2 58 Drin Kokaj Prishtina Pionerët e Rinj 42.85 42.85 +2.28 45
3 60 Arb Rudi Prishtina Pionerët e Rinj 45.22 45.22 +4.65 40
4 62 Klit Xharavaina Pashtriku Pionerët e Rinj 53.41 53.41 +12.84 36
5 54 Gentian Kelmendi Alpi Pionerët e Rinj 54.31 54.31 +13.74 32
6 57 Yll Spahiu Prishtina Pionerët e Rinj 56.10 56.10 +15.53 28
7 61 Yll Bojku Alpi Pionerët e Rinj 57.03 57.03 +16.46 25

Pioneret e Vjetra

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 65 Lyra Hoxha Prishtina Pioneret e Vjetra 41.64 41.64 0.00 50
2 63 Elba Kokaj Prishtina Pioneret e Vjetra 46.22 46.22 +4.58 45
3 66 Krenare Lika Rusolia Pioneret e Vjetra 49.43 49.43 +7.79 40
4 67 Nita Zajmi Alpi Pioneret e Vjetra 56.98 56.98 +15.34 36
70 Vesa Zajmi Alpi Pioneret e Vjetra DISK DISK DISK

Pionerët e Vjetër

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 77 Arbi Pupovci Alpi Pionerët e Vjetër 35.80 35.80 0.00 50
2 75 Andi Bardhi Pashtriku Pionerët e Vjetër 39.84 39.84 +4.04 45
3 71 Vernor Gjurkaj Peja Pionerët e Vjetër 43.36 43.36 +7.56 40
4 73 Endrit Zeka Rusolia Pionerët e Vjetër 45.46 45.46 +9.66 36
5 74 Altin Kelmendi Alpi Pionerët e Vjetër 55.20 55.20 +19.40 32

Junioret e Reja

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Lësh. 2 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 82 Adea Haxhidauti Gjakova Junioret e Reja 1:41.18 1:42.86 3:24.04 0.00 50
2 78 Rona Kokaj Prishtina Junioret e Reja 1:55.42 1:36.20 3:31.62 +7.58 45
81 Amela Bokshi Gjakova Junioret e Reja 1:48.24 DISK DISK DISK

Juniorët e Rinj

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Lësh. 2 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 88 Euron Kapuqi Alpi Juniorët e Rinj 1:26.24 1:22.29 2:48.53 0.00 50
2 85 Gentonis Kelmendi Alpi Juniorët e Rinj 2:03.14 1:35.85 3:38.99 +50.46 45
83 Yll Kelmendi Alpi Juniorët e Rinj DISK DISK DISK DISK

Junioret e Vjetra

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Lësh. 2 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 90 Adea Kollqaku Rusolia Junioret e Vjetra 1:30.73 1:33.82 3:04.55 0.00 50
2 89 Natyra Xharavina Pashtriku Junioret e Vjetra 2:33.32 3:15.54 5:48.86 +2:44.31 45
91 Mrika Nikqi Rusolia Junioret e Vjetra DISK DISK DISK DISK

Juniorët e Vjetër

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Lësh. 2 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 94 Eron Burri Alpi Juniorët e Vjetër 1:16.07 1:16.17 2:32.24 0.00 50
2 93 Gentrit Bajrami Prishtina Juniorët e Vjetër 1:23.95 1:22.70 2:46.65 +14.31 45
3 95 Ardi Haxhidauti Gjakova Juniorët e Vjetër 1:27.81 1:25.49 2:53.30 +21.06 40

Senioret

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Lësh. 2 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 97 Venesa Gjurkaj Peja Senioret 1:30.21 1:42.25 3:12.46 0.00 50
2 103 Erida Kurshumlia Alpi Senioret 1:49.66 1:46.59 3:36.25 +23.79 45
3 101 Elza Xharavina Pashtriku Senioret 1:50.16 1:47.46 3:37.62 +25.16 40
4 96 Ermira Simitxhiu NICI Senioret 2:03.04 1:54.03 3:57.07 +44.61 36
5 102 Anita Bajrami Prishtina Senioret 2:04.27 1:59.73 4:04.00 +51.54 32

Seniorët

Vendi Nr. Emri Klubi Grupi Lësh. 1 Lësh. 2 Koha Totale Dallimi Kohor Pikët
1 107 Dardan Pupovci Alpi Seniorët 1:19.06 1:18.22 2:37.28 0.00 50
2 106 Eordejt Pupovci Alpi Seniorët 1:19.67 1:18.95 2:38.62 +1.34 45
3 109 Egzon Xharavina Pashtriku Seniorët 1:25.63 1:26.71 2:52.34 +15.06 40
4 110 Mujë Dreshaj Alpi Seniorët 1:29.27 1:34.24 3:03.51 +26.23 36