275367742 4905300306223107 3287274912118037648 N

Me datë 11 dhe 12 Mars 2022 në Qendrën e Skijimit “Arxhena” në Brod të Dragashit janë zhvilluar dy garat ndërkombëtare për fëmijë në disiplinat e skijimit alpin, Sllallom i Madh (GS) dhe Sllallom (SL) për grupmoshat U14 dhe U16.

Në këto gara pjesëmarrës ishin 4 shtete nga 7 të paraqitura me gjithësej 46 garues, dhe ku u arritën rezultate të jashtëzakonshme nga të gjithë garuesit, posaqërisht nga sportistët tanë.

 

Rezultatet zyrtare mund të i gjeni në web-faqen zyrtare të FIS në këtë link:  FIS CHI “DARDANIA CUP”

 

ose edhe direkt përmes dokumenteve më poshtë:

GS – U14:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [101.51 KB]

GS – U16:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [99.09 KB]

 

SL – U14 & U16:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [103.92 KB]