Fundjavën që lam pas me datë 29 dhe 30 Janar 2022, në Qendrën e Skijimit “Arxhena”, Federata Skitare e Kosovës organizoi Kampionatet e Kosovës për grupmoshat e reja nga U8 deri në U16, në të dy disiplinat e skijmit alpik, Sllallom (SL) dhe Sllallom i Madh (GS).

Këto kampionate ishin shumë të suksesshme duke pasur parasysh pjesëmarrjen e mbi 70 garuesve nga 9 klube të skijimit, të cilët arritën rezultate të jashtëzakonshme të cilat mund të i gjeni më poshtë:

 

1. Kampionati i Kosovës për grupmoshat U8, U10 dhe U12 në disiplinën e GS (zëvendësim për SL)

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [81.72 KB]

2. Kampionati i Kosovës për grupmoshat U14 dhe U16 në disiplinën e  SL

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [66.95 KB]

3. Kampionati i Kosovës për grupmoshat U8, U10 dhe U12 në disiplinën e GS

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [81.92 KB]

4.Kampionati i Kosovës për grupmoshat U14 dhe U16 në disiplinën e GS

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [66.14 KB]