Rezultatet – Kampionati I Kosoves 2021 & Kupa Brezovica 2021

Fundjavën që lam pas, me datë 27 dhe 28 Mars 2021 në Qendrën e Skijimit “Arxhena” u zhvilluan 5 gara të skijimit në dy disiplina, atë të Sllallomit të Madh (GS) dhe Sllallomit (SL).

 

-Fillimisht me datë 27 Mars duke filluar nga ora 10:00 u zhvillua Kampionati i Kosovës për grupmoshat e reja U8, U10 dhe U12 (për U14 dhe U16 u morrën për bazë rezultatet nga gara ndërkombëtare FIS CHI “Dardania Cup”). Kampionati i Kosovës për këto grupmosha u organizua vetëm në disiplinën e GS sipas rregulloreve të FSK-së dhe FIS-it.

Rezultatet nga këto gara mund të i gjeni në linqet më poshtë:

1.Kampionati i Kosovës – GS – U8, U10, U12:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [74.13 KB]

2.Kampionati i Kosovës – GS(SL) – U8, U10, U12:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [74.37 KB]

-Në vazhdim me datë 28 Mars u zhvilluan 3 gara një pas një për grupmoshat e vjetra U18, U21 dhe U30, dy Kampionate të Kosovës, njëri në GS dhe tjetri në SL si dhe Kupa Alpike “Brezovica 2021”.

 

Rezultatet nga këto gara mund të i gjeni në linqet më poshtë:

1.Kampionati i Kosovës – SL U18, U21, U30:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [76.25 KB]

2.Kampionati i Kosovës – GS U18, U21, U30:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [74.19 KB]

3.Kupa Alpike ”Brezovica 2021” – SL U18, U21, U30:

Loader Loading...
EAD Logo Taking too long?

Reload Reload document
| Open Open in new tab

Download [73.92 KB]